چوب روسی

انواع چوب وارداتی ازکشور روسیه را چوب روسی می نامند که بسته به نوع و گونه درخت متغییر است که از جمله انها می توان به انواع :یولکا، ساسنا ،صنوبر(چوب سفید)، راش و… اشاره کرد.

چوب یولکا:این نوع چوب رنگ سفید مایل به تخم مرغی دارد ، نرم و خوش برش بوده وبا داشتن استحکام مناسب بسیار رایج است و در مصالح ساختمانی ،دکراسیون داخلی و… استفاده میشود.

چوب ساسنا: این نوع چوب رنگ سفید مایل به قرمزیا صورتی دارد بافت متراکم و سفت نسبت به یولکا ، گره های درشت تر و بیشتر از صفات بارز این نوع چوب است.

چوب سفید: رنگ سفید وبافت نرم و قیمت پایین نسبت به انواع دیگر چوب باعث شده تا مصرف کننده گان خود را بسته به نیاز داشته باشد.

چوب راش:این نوع چوب با رنگ قرمزیا قهوه ای و استحکام بالا و قیمت بالا تر از انواع چوب روسی در بازار یافت میشود که با توجه به خواص ان برای تولید مبلمان و … مورد استفاده قرار میگیرد.

چگونه چوب خوب را با کمترین تجربه بشناسیم ؟

برای افرادی که تجربه کافی در خرید چوب و استفاده از ان را دارند تشخیص کیفیت چوب کار خیلی سختی نیست ، اما اگر شما بخواهید با در نظر گرفتن چند پارامتر ساده چوب خوب را بشناسید اول به رنگ ان توجه کنید چوب تازه برش و با کیفیت باید رنگ روشن داشته باشد و سیاه نشده باشد. پارامتر دیگر نبود کپک و هر گونه افت در چوب است که با یک نگاه ساده قابل شناسایی است.

بسته به نوع چوب و نوع مصرف شما باید میزان گره در اندازه و در تعداد مناسب باشد .

و در اخر باید بدانیم چوب از یک موجود زنده تولید می شود  و همیشه یک دست و یک شکل نیست .

دریافت لیست قیمت روزانه